NOVINKY:

Románová sekce spuštěna
Na vaši žádost jsme dnes přidali novou rubriku Romány.
Pokud máte v šuplíku rozdělaný nebo dokončený román, můžete se přihlásit k hodnocení.


Není to nic jiného než výměnný obchod. Já zhodnotím tvé dílko tobě, ty ho zhodnotíš mně. Platidlem je jen a pouze kritika.

Důležité je závěrečné hodnocení vzájemné spolupráce, které je tu proto, aby nedocházelo k "podvodům".

Profily účastníkům budou zakládat správci. Pokud to bude jen trochu možné, budeme tak činit každý večer.

Co vás čeká aneb vaše práva a povinnosti Mrkající:
1) Přečtete si Pravidla a Jak na to?
2) Podáte přihlášku a pak pokračujete bodem 3!
3) Ozvete se někomu z již přihlášených nebo čekáte, až se někdo ozve vám
(ale pozor, abyste nečekali všichni Mrkající)
4) Zhodnotíte spolupráci

Romány

Přihlášky - rozepsané romány

18. dubna 2012 v 18:52
Do komentářů pod tento článek přihlašujte dílka, která chcete zkritizovat. Musí se jednat o rozepsané romány. Jakmile podáte přihlášku můžete se hned ozvat někomu z již přihlášených s žádostí o kritiku.

Přihlášky - dokončené romány

18. dubna 2012 v 18:52
Do komentářů pod tento článek přihlašujte dílka, která chcete zkritizovat. Musí se jednat o dokončené romány. Jakmile podáte přihlášku můžete se hned ozvat někomu z již přihlášených s žádostí o kritiku.

Pomůcka pro kritiky románů

18. dubna 2012 v 18:51 | KatyRZ, Daletth
Napsat konstruktivní kritiku k románu je něco úplně jiného, než napsat kritiku k povídce. My vám můžeme z vlastních zkušeností doporučit, abyste se vyjadřovali ke každé kapitole či určitému celku románu zvlášť.

Hodnocení románů - všeobecně

18. dubna 2012 v 18:51 | KatyRZ, Daletth
Než se vůbec vrhnete na hodnocení románů, uvědomte si, že je to skutečně náročná práce. Nemůžete si přečíst jen pár stránek a pak toho nechat, protože vám námět zrovna nesedí, nechce se vám do toho a podobně; neměli byste stránky ani přeskakovat. Je zřejmé, že autor nemusí být vždy vypsaný a nemusí vám sednout styl, nemusí vás to bavit a můžete to samozřejmě autorovi napsat…, přesto všechno byste ale měli, pokud jste se k hodnocení románu sami přihlásili, dílko dočíst poctivě až do konce a vyjádřit se k němu.

Romány můžete mít ve dvou podobách - dopsaný román, kdy by vás zajímalo, jak se dílko líbí, jaké má nedostatky, kde by chtělo něco přepracovat, upravit…

A pak můžete také začít něco psát a nebýt si jisti, zda má smysl psát dál. Není to sice běžné, ale u některých autorů k tomu může dojít. V takovém případě vám jde většinou o to, zjistit, jestli se dílko vůbec líbí, jestli je námět vhodný, přijatelné zpracování… Ostatní chybky se vychytají většinou až v pozdější fázi.
 
 

Reklama