NOVINKY:

Románová sekce spuštěna
Na vaši žádost jsme dnes přidali novou rubriku Romány.
Pokud máte v šuplíku rozdělaný nebo dokončený román, můžete se přihlásit k hodnocení.


Není to nic jiného než výměnný obchod. Já zhodnotím tvé dílko tobě, ty ho zhodnotíš mně. Platidlem je jen a pouze kritika.

Důležité je závěrečné hodnocení vzájemné spolupráce, které je tu proto, aby nedocházelo k "podvodům".

Profily účastníkům budou zakládat správci. Pokud to bude jen trochu možné, budeme tak činit každý večer.

Co vás čeká aneb vaše práva a povinnosti Mrkající:
1) Přečtete si Pravidla a Jak na to?
2) Podáte přihlášku a pak pokračujete bodem 3!
3) Ozvete se někomu z již přihlášených nebo čekáte, až se někdo ozve vám
(ale pozor, abyste nečekali všichni Mrkající)
4) Zhodnotíte spolupráci

Jak na to?

Jak se přihlásím...

1. ledna 2012 v 16:21

1) Podání přihlášky
Vyberte si povídku (nebo jiný literární útvar), u které by se vám hodilo hodnocení. Nejprve zjistěte její rozsah (počet znaků lze zjistit v programu MS Word či např. zde). V rubrice Přihlášky vyberte odpovídající článek a do komentářů vložte svou přihlášku podle návodu v článku (v případě, že nemáte své stránky nebo nemůžete z jiných důvodů dát dílko na internet, uveďte na sebe nějaký kontakt). Po přihlášení nečekejte a pokračujte k bodu 2).

2) Získání partnera pro výměnu (vždy až po podání přihlášky)
a) V přihláškách odpovídajícího rozsahu si vyberete dílko, které jste ochotni ohodnotit. Kliknete na odkaz dílka a v komentářích pod ním se zeptáte jeho autora, zda by si s vámi chtěl vyměnit kritiku v rámci tohoto projektu. Přidáte odkaz na svou povídku. Pokud se vám od dotyčného pod dílkem objeví kritika, zhodnotíte na oplátku jeho povídku.

nebo

b) Žádnou přihlášku si nevyberete nebo s vámi vybraný kolega výměnu kritiky provést nechce, a tak čekáte, až se někdo pod vaší povídkou zeptá vás. Pokud s výměnnou souhlasíte, napište mu pod dílko kritiku. Pokud nesouhlasíte, bylo by dobré kolegu o tom informovat. Po přidání vašeho hodnocení by se i vám pod povídkou mělo zobrazit hodnocení od kolegy.


3) Hodnocení spolupráce
Na závěr zhodnotíte spolupráci v profilech. Tento bod je velice důležitý, tak na něj, prosím, nezapomínejte. Poté, co (ne)obdržíte kritiku, vraťte se na stránky Projektu: KRITIKA, vyhledejte jméno/přezdívku autora, s nímž jste si kritiku vyměňovali, v profilech a doplňte hodnocení. Hodnoťte i kritiky, kteří vám neposlali odkaz na své dílko, ale odkaz sem na profil.

Pokud se mezi sebou nedomluvíte jinak, pak na "dodání" kritiky platí 14-ti denní lhůta! Teprve po jejím nedodržení můžete v profilech nahlásit Problém.

Pokud právě nepíšete, ale máte chuť hodnotit dílka jiných a chcete se zapojit do našeho projektu, samozřejmě to uvítáme. Stačí si jen vybrat některou z přihlášek, udělit jí kritiku a poslat nám přes Zprávu autorovi odkaz na tuto kritiku s krátkým vzkazem, že byste si přáli být zařazeni do projektu, a my vám následně vytvoříme profil. Pokud je to vaše první kritika, která slouží k založení profilu, napište autorovi, aby vás v rámci projektu nezapomněl ohodnotit. Pak už stačí jen pod vámi udělené kritiky dávat odkaz na váš profil na zdejších stránkách.

Takže:

Kdo bude mé dílko hodnotit?
Dílko bude hodnotit jiný písmotepec, který se přihlásí s žádostí o kritiku. Případně spisátor, který momentálně nemá nic napsaného, ale chce si vaše dílko přečíst.


Výměna v rámci projektu
Nezapomeňte vždy zdůraznit, že se jedná o výměnu v rámci tohoto projektu - je to "pojištění" pro vás - pokud se některý autor do tohoto projektu přihlásil a neoplatil kritiku, ví, že se to objeví v jeho profilu a příští spolupráce se nemusí dočkat.


Pro vaši "bezpečnost"
Na stránkách projektu si můžete zkontrolovat, zda je kolega přihlášený a jaké zkušenosti s ním mají ostatní (samozřejmě pokud se nejedná o první přihlášku).


Samozřejmě je možné ve vzájemné komunikaci nadále pokračovat a pokud mají obě strany zájem, o svých dílech debatovat.


Kontrola
V případě, že bude k profilu přidán komentář Problém, správci prověří průběh výměny kritik a rozhodnou, zda bude komentář zachován. Nebojte se upozornit na nepravosti, ale počítejte také s tím, že nebudeme trpět msty za nelíbivé kritiky!

 
Nutnost dalších úprav jistě vyvstane s prvními přihláškami. Nebojte se přidávat své nápady do komentářů v rubrice Správcovo.
 
 

Reklama