NOVINKY:

Románová sekce spuštěna
Na vaši žádost jsme dnes přidali novou rubriku Romány.
Pokud máte v šuplíku rozdělaný nebo dokončený román, můžete se přihlásit k hodnocení.


Není to nic jiného než výměnný obchod. Já zhodnotím tvé dílko tobě, ty ho zhodnotíš mně. Platidlem je jen a pouze kritika.

Důležité je závěrečné hodnocení vzájemné spolupráce, které je tu proto, aby nedocházelo k "podvodům".

Profily účastníkům budou zakládat správci. Pokud to bude jen trochu možné, budeme tak činit každý večer.

Co vás čeká aneb vaše práva a povinnosti Mrkající:
1) Přečtete si Pravidla a Jak na to?
2) Podáte přihlášku a pak pokračujete bodem 3!
3) Ozvete se někomu z již přihlášených nebo čekáte, až se někdo ozve vám
(ale pozor, abyste nečekali všichni Mrkající)
4) Zhodnotíte spolupráci

Vznik projektu

1. ledna 2012 v 16:10 | KatyRZ |  O projektu
Nápad mi vnukly komentáře pod článkem: Kdo pomůže pisálkům? Přiznám se, že jsem nejprve dost váhala, jestli se o nápadu vůbec někomu zmiňovat. Takovýhle projekt vyžaduje určitou úroveň účastníků, a ačkoli má osobní zkušenost s pisálky je jen dobrá, slýchávám z okolí i negativa o tom, jak někdo reaguje nepřiměřeně a je urážlivý. Nakonec jsem si ale řekla, že za pokus to stojí.V komentářích se našel také tento názor od Aailyyn, která se mnou tak úplně nesouhlasila v tom, že by kritiky našich povídek mohli být ostatní pisálci:

"Když to přeženu, tak kdekdo píše, ale kdo vlastně ještě čte? Řekla bych, že i kdyby nám stačil poučenější čtenář, který je s to v rámci žánru rozlišit úplnou blbost od lepšího díla a nemusíme mít zrovna profesionálního literárního kritika, tak každý trochu orientovanější člověk začal psát a kromě toho svého jaksi nemá čas něco číst a hodnotit a pomoct ke zlepšení těm druhým. A ti ostatní při nejlepší vůli nevědí víc, než hodnocení na úrovni slov jako "je to dobrý". Pravdaže spousta lidí si na takovou odezvu vyloženě zvykne. Řekne jim to kamarád, co tomu nerozumí. A pak jsou z názoru někoho cizího, kdo má trošku rozhled, vyvalení a do krve uražení."

Já si zase myslím, že upřímný názor laika je lepší než nic, či hodnocení ve stylu: "Fakt dobrý." Navíc tím, že budeme hledat klady a zápory dílek ostatních, se naučíme lépe pracovat i s vlastním textem.

Byla bych moc ráda, kdyby tenhle projekt mohl fungovat zcela bez dozoru, kdyby se spisálci naučili vyměňovat kritiky bez biče nějakých profilů nad hlavou, kdyby se naučili být tolerantní k názorům ostatních, ale to je hudba vzdálené budoucnosti… Také by bylo fajn, kdyby se alespoň některým z vás podařilo díky Projektu: Kritika najít "literárně" spřízněné duše a navázat nová přátelství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.