NOVINKY:

Románová sekce spuštěna
Na vaši žádost jsme dnes přidali novou rubriku Romány.
Pokud máte v šuplíku rozdělaný nebo dokončený román, můžete se přihlásit k hodnocení.


Není to nic jiného než výměnný obchod. Já zhodnotím tvé dílko tobě, ty ho zhodnotíš mně. Platidlem je jen a pouze kritika.

Důležité je závěrečné hodnocení vzájemné spolupráce, které je tu proto, aby nedocházelo k "podvodům".

Profily účastníkům budou zakládat správci. Pokud to bude jen trochu možné, budeme tak činit každý večer.

Co vás čeká aneb vaše práva a povinnosti Mrkající:
1) Přečtete si Pravidla a Jak na to?
2) Podáte přihlášku a pak pokračujete bodem 3!
3) Ozvete se někomu z již přihlášených nebo čekáte, až se někdo ozve vám
(ale pozor, abyste nečekali všichni Mrkající)
4) Zhodnotíte spolupráci

Často kladené dotazy

16. ledna 2012 v 17:20 | KatyRZ |  FAQ
Mohu si k hodnocení vybrat práci zařazenou do kategorie s jiným rozsahem?
Samozřejmě. Pokud se na tom oba autoři domluví.

Mohu přihlásit dílko ve slovenském jazyce?
Ano, můžete. Pak už záleží na ostatních, zda pro ně text ve slovenštině nebude problém (stejně tak záleží na vás, zda zvládnete hodnotit dílko v češtině).

Nemám právě nic napsaného, ale rád bych hodnotil. Mohu?
Skvělé. Jen do toho. Stačí si vybrat některou z přihlášek, udělit jí kritiku a poslat nám přes Zprávu autorovi odkaz na tuto kritiku s krátkým vzkazem, že byste si přáli být zařazeni do projektu, a my vám následně vytvoříme profil. Pokud je to vaše první kritika, která slouží k založení profilu, napište autorovi, aby vás v rámci projektu nezapomněl ohodnotit. Pak už stačí jen pod vámi udělené kritiky dávat odkaz na váš profil na zdejších stránkách místo odkazu na vaše dílko.

Mohu někoho požádat o výměnu kritiky na dílko, které zde nemám přihlášené?
Bohužel ne. Pro zachování přehlednosti dávejte při žádosti o výměnu kritiky odkaz na dílko, které je zde přihlášené. Je to pojistka i pro vás - pokud tu přihláška bude (nebo byla - dá se to zpětně dohledat) a dojde k nějakému problému, můžeme to řešit, v opačném případě nikoliv.

Přišla mi žádost o výměnu kritiky v rámci projektu, ale dotyčný mi místo odkazu na povídku na sebe poslal kontakt…
To je v pořádku. Někteří autoři nemohou povídky, například z důvodu budoucí účasti v literární soutěži, uveřejnit na internetu, a proto na sebe posílají pouze kontakt. Zkontrolujte si, zda má u nás pisálek své dílko přihlášené, korespondenčně se s ním domluvte na případné spolupráci a pak pokračujte běžným způsobem. Spoléháme na vaše férové jednání.

Přišla mi žádost o výměnu kritiky v rámci projektu, ale dotyčný mi místo odkazu na povídku poslal odkaz na jeho profil na zdejších stránkách…
To je v pořádku. Výjimečně se může stát, že autor přihlášený v projektu nemá právě napsané žádné dílko, ale vystupuje dočasně pouze jako kritik. V takovém případě vy nic číst nemusíte, ale musíte ohodnotit kritika stejně jako kteréhokoli jiného účastníka po společné výměně kritiky.

Projekt je sice fajn, ale nechápu tak úplně, jak to funguje…
Ve zkratce: Pokud chcete kritiku ke svému dílku, podejte si podle jeho rozsahu přihlášku do patřičné sekce. Následují dvě možnosti. Buď se rovnou porozhlédnete v již podaných přihláškách a sami někoho oslovíte. Nekritizujte hned jeho dílko, ale počkejte, zda s výměnou bude souhlasit (to poznáte tak, že vám zkritizuje vaše dílko u vás na stránkách nebo se vám ozve na vámi uvedený kontakt), pokud mu dílko hned zkritizujete a on se vám neozve s tím, že s výměnou nesouhlasil, nemůžeme s tím bohužel nic dělat. Po výměně kritiky ohodnoťte spolupráci v profilech.
Druhá možnost je, že budete čekat, dokud se vám někdo na vašich stránkách neozve s žádostí o výměnu kritiky. Pokud souhlasíte, přečtěte si jeho dílko a zkritizujte ho. Dotyčný by vám pak měl kritiku oplatit tak, že si přečte vaše dílko. Až k této výměně dojde, ohodnoťte spolupráci v profilech.
Další možností, ke které může výjimečně dojít, je to, že si vaše dílko bez žádosti o výměnu kritiky přečte člověk, který je v rámci projektu zatím pouze jako kritik a ne jako autor. Takového kritika ohodnoťte v profilech podle stejných pravidel jako spisálka.
Pamatujte, že pokud žádáte o výměnu kritiky, musíte mít své dílko přihlášené… a přihlášky se po určité době mažou, takže vám doporučujeme: Neváhejte a sami někoho oslovte.

Podal jsem si přihlášku, ale najednou z příslušné sekce zmizela!
Z důvodu přehlednosti přihlášky, které jsou vyvěšeny již 14 dní, mažeme. Můžete si tutéž přihlášku podat znovu.

Mohu si podat přihlášku na stejné dílko, které jsem tu již jednou měl vyvěšené?
Ano, samozřejmě.

Jsou pravidla projektu závazná?
Ano, jsou závazná. Měli by se jich držet všichni pisálci. Proto, pokud se jich držet nebudete a došlo by k nějakému problému, nemůžeme s tím nic udělat.

Musím ohodnotit v profilech každého písmotepce, který mi napsal kritiku?
Ano, pokud dotyčný uvedl (jakýmkoli způsobem), že je účastníkem tohoto projektu. Pokud tak neučiníte, bude to bráno jako porušení pravidel - projekt neslouží pouze k tomu, abyste získali kritiku ke svému dílku, ale i k tomu, abyste věděli, na koho se s kritikou obrátit.

Neobdržel jsem kritiku, co mám dělat?
Nejprve se ujistěte, zda je dotyčný skutečně účastníkem projektu a zda byla splněna všechna pravidla (Souhlasil dotyčný spisátor s výměnou?). Pak si také zkontrolujte termín, v němž měla kritika proběhnout - na "odevzdání" kritiky je lhůta 14 dnů. Zkuste se sami s pisálkem spojit… Pokud jste toto všechno zkontrolovali a vyzkoušeli, zhodnoťte spolupráci v profilu dotyčného jako Problém a přidejte vysvětlení.

Potřebuji kritiku, ale nemohu vyvěsit dílko na internet…
Nevadí. Podejte si přihlášku (nepřihlášené dílko nemůže být kritizováno), vyplňte kratičkou anotaci, podle níž by vaše dílko nemohlo být poznáno (stačí jen jednou větičkou) a místo odkazu k přečtení na stránkách na sebe uveďte nějaký kontakt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 16. května 2012 v 21:18 | Reagovat

Netuším kam poslať otázku, keďže na diskusné fórum nie som reigstrovaná, tak si ju dovolím napísať sem. Je možné prihlásiť prozaické dielko, ktoré má pod 10 000 znakov? V ponuke prihlasovania som žiaľ nič také nevidela a nikde som o tom nenašla zmienku.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Orida

2 D@ve D@ve | Web | 30. června 2012 v 12:48 | Reagovat

Žije to tu ještě?

3 Daletth Daletth | E-mail | Web | 12. července 2012 v 9:14 | Reagovat

[1]: Nevím, jestli už někdo na dotaz odpovídal (jestli ne, tak se omlouvám za zpoždění s odpovědí...)
Přihlášky pro prózu pod 10.000 znaků můžete podávat sem:

http://projekt-kritika.blog.cz/1112/prihlasky-proza-do-10-000-znaku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.